England:   |   Türkiye: Languages:   English  Español  Français  German  Russian  Türkçe
Konutta faiz yarışı tam gaz
Registration Date: 25-08-2009 No Of Times Visited: 173094


Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası'nın ardından Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası da (TEB) 1 yıla kadar olan konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekti

Akbank, İş Bankası ve Garanti Bankası'nın ardından Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası da (TEB) 1 yıla kadar olan konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına çekti. Finansbank, konut kredisi faiz oranını 12 vadeye kadar 0,66'ya düşürdü. Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın, konut kredisinde maliyetleri ve gelişen piyasa koşullarını dikkate alarak faizlerde indirim yaptıklarını, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde de önümüzdeki günlerde benzeri bir indirim yapılmasını değerlendirdiklerini ifade etti.
TEB'den yapılan yazılı açıklamada da konut kredisi faiz oranının 1 yıla kadar vadede yüzde 0,82'ye, daha uzun vadelerde yüzde 1,16'ya düşürüldüğü bildirildi. Bankanın, taşıt kredisi faiz oranını yüzde 1,43, bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranını 1,58 olarak belirlediği kaydedildi.
TEB Bireysel ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, özellikle konut kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin kredi faizlerindeki komisyon oranlarına ve masraflara dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

(Kaynak: Milliyetemlak.com)

Showcase
 
Contact Us
Total Properties: 1188 Visitors Online: 115    |    Total Visited: 91535493    |    Total Pages Viewed: 96412610